• Redmi Note 10 Pro 6GB/128GB Onyx Gray
Xiaomi Redmi Note 10 Pro

Екран:6.67 " (1080 x 2400), 120 Hz Amoled

Процесор:Qualcomm SM7150 Snapdragon 732G (8 nm)

Меморија:6RAM/128ROM

Задна камера:108MP+8MP+5MP

Предна камера:16MP 

Батерија:Li-Po 5020 mAh , неотстранлива

Поддржува брзо полнење од 33W, 59% батерија за само 30 минути 

SIM: Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

Боја:Onyx Gray

Напиши рецензија

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да напишете рецензија

Redmi Note 10 Pro 6GB/128GB Onyx Gray

  • Шифра: MZB08KVEU
  • Достапност:
  • 17.999ден.