• Xiaomi MI 11 LITE 6GB/128GB BOBA BLACK
Интернет мрежна технологија: GSM / HSPA / LTE
Екран
заштита: Gorilla Glass 5 


IP53 – заштита од прашина и течности 


тип: AMOLED, 1 билијон бои, 90Hz, HDR10, 500nits (typ), 800nits


големина: 6.55"


резолуција: 1080х2400, сооднос: 20:9Платформа


Оперативен систем: Андроид 11, MIUI 12

Процесор: Qualcomm SM7150  Snapdragon 732G (8nm)


CPU: Octa-core (2х2.3 GHz Kryo 470 Gold & 6x1.8 GHz Kryo 470 Silver)


GPU: Adreno 618

Меморија:6/128GB , UFS 2.2


можност за мемориска: microSDXC

Задна камера:64MP+ 8MP +5MP (широка, ултраширока, макро)


Видео – 4К 
Предна камера:16MP (широка)

Видео – 1080p


Звучник: стерео звук


Батерија:Li-Po 4250 mAh [Брзо полнење 33W, 100% in 52 min]

СИМ: Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

Напиши рецензија

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да напишете рецензија

Xiaomi MI 11 LITE 6GB/128GB BOBA BLACK

  • 15.999ден.

Слични производи

Xiaomi MI 11 LITE 6GB/128G Peach Pink

Xiaomi MI 11 LITE 6GB/128G Peach Pink

Интернет мрежна технологија: GSM / HSPA / LTE Екран
заштита: Gorilla Glass 5 
IP53 – заштита од праш..

15.999ден.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8GB/128GB Bubblegum Blue

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8GB/128GB Bubblegum Blue

Екран: 6.55’’ (1080x2400) AMOLED, 90Hz• Процесор: Qualcomm SM7325 Snapdragon 778G 5G (6nm)• Меморија..

17.999ден.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8GB/128GB Snowflake White

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8GB/128GB Snowflake White

Екран: 6.55’’ (1080x2400) AMOLED, 90Hz• Процесор: Qualcomm SM7325 Snapdragon 778G 5G (6nm)• Меморија..

19.789ден.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8GB/128GB Truffle Black

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8GB/128GB Truffle Black

Екран: 6.55’’ (1080x2400) AMOLED, 90Hz• Процесор: Qualcomm SM7325 Snapdragon 778G 5G (6nm)• Меморија..

19.789ден.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8GB/128GB Peach Pink

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8GB/128GB Peach Pink

Екран: 6.55’’ (1080x2400) AMOLED, 90Hz• Процесор: Qualcomm SM7325 Snapdragon 778G 5G (6nm)• Меморија..

19.789ден.