Xiaomi Watch S1 Active
Екран: 1.43“, amoled

Резолуција: 466 х 466; 326

Сензори: Accelerometer, gyro, compass, barometer, heart rate, SpO2

Сателитско позиционирање: GPS, GLONASS, Galileo, BDS

NFC: Да

Батерија: 470 mAh

Траење на батерија: до 12 дена со вообичаена употреба

Димензија: 46.5 x 47,3 x 11 mm

Tежина: 36 гр.

Спорт: 110+ професионални спортски активности

Здравје: 24 часовно следење на срцеви отчукувања, следење на квалитетот на сонот и следење на женското здравје, кислород во крвта (сатурација)

Други поставки: известување за пораки и повици, можност за телефонски разговор преку часовникот, известување од аппликации, календар, аларм, штоперица, тајмер, контролор за музика, Findmyphone, отклучување на телефон, временска прогноза, поставување цели

Водоотпорност: 5АТМ

Поддржува Android 6.0+ или iOS 10.0+

Bluetooth 5.2

Напиши рецензија

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да напишете рецензија

Xiaomi Watch S1 Active GL White Moon White

  • Шифра: BHR5381GL
  • Достапност во WEBSHOP: на залиха
  • 9.990ден.
  • 7.890ден.