• Mi Electric Shaver S500
Бесконечна суспензија технологија (IFT)
Со Xiaomi Mi Electric Shaver S500 доаѓа третата генерација на технологија за суспензија со ротација од 360°, попозната како технологија за суспензија Infinity. Овој систем од три лебдечки сечила со ротација од 360º (и сечилата и самата глава) се грижи за вашата кожа, бидејќи не врши притисок врз неа и допира до места до кои е тешко да стигнат другите жилети, што резултира со рамномерно бричење и правејќи го целиот процес удобен, лесен и безбеден.
Двослојни сечила и мотор со голема брзина
Покрај трите двослојни сечила, Xiaomi Mi Electric Shaver S500 се напојува и со мотор Mabuchi 260 со високи перформанси, кој може да се справи дури и со најгустите бради благодарение на високите вртежи во минута и неговата голема брзина на забрзување.
Карактеристики: Xiaomi Mi Electric Shaver S500 Black:
Влажно или суво бричење
PPG површина против отпечатоци од прсти
IPX7 водоотпорен полно тело, лесен за чистење
Лебдечка технологија за бричење 360°, погодна за сите контури на лицето
Сечила изработени од висококвалитетен JFE и SANDVIK челик, поиздржлива употреба
ECM технологија за електрохемиска обработка за поостри ножеви
Брзо полнење за само 2 часа и 60 минути автономија
Јапонски мотор со високи перформанси со брзина на сечење од 3,9 m/s
Отстранлива глава за поудобно и поефективно чистење

Напиши рецензија

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да напишете рецензија

Mi Electric Shaver S500

  • 2.390ден.